• Strach:  Jozef Karika
      • Strach: Jozef Karika

• 20.11.2023 08:37
      •

Kniha strach je o papierových deťoch a hlavnom hrdinovi mužovi, ktorý sa snaží zistiť, prečo sa cez veľkú zimu ľudia strácajú.

Túto knihu mi poradila sestra, ale prečítala som ju aj preto, lebo ma bavila kniha Priepasť od toho istého autora. Kniha bola veľmi zaujímavá zvnútra aj obal zvonka. Veľmi sa mi páčil hlavný hrdina aj udalosti, ktoré som vôbec neočakávala.

Hlavný hrdina mal otázky na jeho existenciu a psychopatické myšlienky, ktoré si často opakoval. Autor používal v texte existujúce fakty a veľa výmyslov, ktoré úplne vystihovali názov tejto knihy. Mala som mrazivé a divné pocity. Strach bol zaujímavý tým, že najprv na začiatku bolo všetko v poriadku, ale čím viac som otáčala strán, tak napätie sa zväčšovalo a text bol čoraz zaujímavejší a brutálnejší. Boli tam aj také veci, ktorým som nerozumela a to bolo dosť iritujúce. Neustále otázky ma priviedli do zvedavosti a od knihy sa nedalo odpútať. Za hlavnú myšlienku som sa rozhodla dať, že strach nás chráni pred zlými činmi, ktoré by sme mohli potom oľutovať ako aj hlavný hrdina Ivo oľutoval na konci knihy.

Ponaučenie z tejto knihy je, že nikdy by sme nemali do niečoho ísť ak vieme, že to môže pre nás skončiť zle.

Knihu strach odporúčam hlavne chlapcom ale aj dievčatám, ktoré majú rady hororovky .Myslím, že čitatelia by mali mať vek od 14 rokov a viac, lebo tam boli brutálne zmiznutia keďže tie monštrá nechávali jednu časť z ich tela napr. zuby, oči a tak ďalej plus boli tam časté nadávky a neočakávaný koniec knihy, ktorý ma dosť zarazil.

L. Matejková