• MALLORCA 2019

• 06.11.2019 13:52
      • Tento rok sme sa po prvýkrát zapojili do projektu ERASMUS+ . Keďže sme boli vybratí do tohto projektu prvýkrát, nevedeli sme, čo môžeme očakávať, čo všetko tam bude, aké budú naše rodiny, a tak sme boli plní zvedavosti. Od septembra sme začali pracovať na rôznych skupinových prácach, nástenkách, filme o škole, s ktorými nám pomáhali aj iní žiaci.
      • Spoločnou zásluhou sme sa dostali až na letisko do Viedne, odkiaľ sme 20.10 odlietali na Mallorcu. Po príchode na letisko Palma de Mallorca si nás vyzdvihli naše nové ,,náhradné,, rodiny, s ktorými sme trávili celý týždeň. Navštívili sme tradičnú španielsku kuchyňu, školu, školské múzeum, školský kostol, záhradu. Každý deň sme chodili ráno so svojou rodinou do školy, kde sme sa stretli so žiakmi z Fínska, Slovinska a Španielska , s ktorými sme chodili na rôzne exkurzie ako napr.: návšteva/obhliadka mesta Ponto Cristo- športové centrum Rafa Nadala, továreň na výrobu šperkov, nákupné centrum FAN-návšteva miestnych trhov (cesta MHD) -prehliadka hlavného mesta Palma de Mallorca.

Po ukončení školy sme odchádzali každý deň domov alebo niekde na výlet každý sám so svojou rodinou a stretali sme sa zase až na druhý deň ráno v škole. Doma s našimi rodinami sme sa rozprávali iba po anglicky, takže je to pre nás zatiaľ naša najväčšia skúsenosť či už v tom, že sme boli týždeň bez našich rodín úplne mimo krajiny alebo preto, lebo možnosť rozprávať dennodenne po anglicky a chodiť spoznávať ostrov (Mallorcu) s domácimi občanmi nemá hocikto a hocikedy.

Preto aj týmto spôsobom chceme povedať jedno veľké ĎAKUEJEME našim pani učiteľkám Martine Domiterovej a sestričke Dagmar (Márii Drobňákovej), že práve ony nám dali takúto príležitosť.

"ĎAKUJEME ZA VŠETKO“