• eTWINNING projekty 2022-23

• V tomto školskom roku 2022-2023 sa p. uč. Mária Nemčeková, Zuzana Hradská a Božena Gazdová prihlásili na Inovačné vzdelávanie v rámci programu eTWINNING.

eTwinning je najväčšia online komunita škôl v Európe, budovaná Európskou komisiou od roku 2005.

Komunitu eTwinning tvoria učitelia a ostatní zamestnanci zo všetkých typov materských, základných a stredných škôl a do projektových aktivít zapájajú aj svojich žiakov. Okrem možnosti zapojenia sa do virtuálnych projektov prostredníctvom bezpečnej platformy je dôležitou aktivitou eTwinningu aj vzdelávanie učiteľov. Zapojení učitelia majú možnosť zúčastniť sa rôznych typov vzdelávacích aktivít a konferencií v oblasti digitalizácie a projektového vyučovania doma aj v zahraničí, prezenčne aj online.

V rámci Inovačného vzdelávania naše pani učiteľky rozbehli tri eTwinningové projekty so žiakmi našej školy.

Mária Nemčeková:

• Do projektu s názvom „ GINGERBREAD TOWN“ sa zapojila partnerská škola zo Španielska – Institut Vallbona d´Anoia. Na projekte pracovalo spolu 20 detí, 10 zo Slovenska a 10 zo zahraničia. Pracovali sme formou videohovorov a online stretnutí. Predovšetkým sme sa venovali zlepšeniu komunikačných zručností a prekonaniu komunikačnej bariéry. Výsledkom našej spolupráce bol krásny projekt a veľká spokojnosť na oboch stranách.

Zuzana Hradská:

• Partnerská krajina: Grécko
        • Typ školy: Junior High school of Velestino, Grécko
        • Dĺžka realizácie projektu: november 2022- február 2023
        • Počet zapojených žiakov: 30 (Slovensko 10, Grécko 20)
        • Vek žiakov: 11-15
        • Názov projektu: CHRISTMAS TRADITIONS AROUND THE WORLD
        • Cieľ projektu: spoznať krajinu partnera, kultúru a tradície, zdokonaliť slovnú zásobu a komunikáciu v angličtine, zdokonaliť sa v používaní online nástrojov
        • Realizované aktivity: zoznamovanie sa študentov a spolupráca cez padlet, predstavenie našej školy a krajiny (vianočné zvyky a tradície), žiaci si písali cez padlet (video, fotky, príspevky).
        • Žiaci pracovali na spoločných aktivitách prezenčne aj online.

Božena Gazdová:

• environmentálny projekt s názvom „SAVE THE WORLD“
        • spolupracujeme so španielskou školou FEC Santo Tomás de Aquino – La Milagrosa, Tomelloso, Spain. Do projektu je spolu zapojených vyše 30 žiakov. Cieľom je vytvorenie bookletu s komiksovým zobrazením environmentálnych hrdinov, ktorí chránia životné prostredie a odstraňujú negatívne dopady a škody na životnom prostredí. Vytvorili sme zoznamovací padlet, kde sme si vymenili informácie o sebe, navrhli sme logo projektu. Pracovali sme s digitálnymi nástrojmi, robili prieskum v centre mesta, výsledky sme si vymieňali online formou.

Po skvelej pilotnej skúsenosti budeme v eTwinning projektoch pokračovať aj budúci školský rok a zapojíme oveľa viac žiakov.