Navigácia

 • OZNAM

  Zajtra (29. júna 2017) sv. omšou vo farskom kostole ukončíme školský rok 2016/2017. V piatok 30. júna 2017 máme riaditeľské voľno.
 • Oznam

  Oznamujeme rodičom, že žiaci ZŠ sv. Vincenta v Ružomberku sa stravujú v ŠJ - Školský internát Ružomberok. Prosíme všetkých záujemcov o stravovanie v šk. roku 2017/18, aby vyplnili a odovzdali prihlášku do ŠJ ešte       v mesiaci jún, aby si tak zabezpečili stravovanie hneď od začiatku septembra.

  Prihlášku nájdete na uvedenom linku - www.skolskyinternatrbk.sk/Oznamy/ - , alebo si ju môžete vyzdvihnúť osobne v ŠJ.

 • Koncoročný výlet 7.A triedy

      Tohtoročný koncoročný výlet triedy 7.A do Poľska sme si rozdelili na dve časti a to poznávaciu časť a zábavovú časť. V prvej časti sme navštívili mestečko Zakopané, konkrétne nádherný kostol Matky Božej Fatimskej, ktorý je známy vo svete pod názvom „ Poľská Fatima." Strávili sme tu  chvíľu na sv. omši v poľskom jazyku. Prešli sme sa aj centrom mestečka Zakopaného.

       Druhú časť nášho výletu sme strávili v Rabkolande v zábavnom parku v meste Rabka-Zdroj, kde sa rovnako ako deti, tak aj pani učiteľky vybláznili do sýtosti. Mali sme krásne zážitky.

 • Finalový zápas vo florbale

  V pondelok 12.6.2017 sme odohrali finálový zápas vo florbale. Silnou vôľou a s Božou pomocou sme opäť získali 1. miesto a putovný pohár. Štefan Okál bol vyhlásený ako najlepší brankár, čo potvrdil aj pri nájazdoch - nepustil ani jeden gól. Všetkým športovcom gratulujeme a ďakujeme za snahu a pekný zápas.

 • Pos stopách sv. Martina

   

  Učitelia a priatelia ZŠ sv. Vincenta v Ružomberku ako aj rehoľné sestry z Kongregácie sv. Vincenta putovali po stopách sv. Martina do Maďarska spolu s duchovným otcom vdp. Michalom Pásztorom v dňoch 26. - až 28. mája 2017. Touto púťou si chceli uctiť, ale i pripomenúť život sv. Martina, patróna Spišskej diecézy. Navštívili Svätú horu sv. Martina v Panonhalme, kde je teraz benediktínsky kláštor, gymnázium a Bazilika sv. Martina. Navštívili mnohé mestá, ktoré sa spájajú so životom sv. Martina (napr. Szombathely, v ktorom sa podľa legendy sv. Martin narodil), ale i so životom uhorského kráľa sv. Štefana, jeho manželky sv. Gizely a syna Imricha. Pomodlili sa pri relikviári sv. Martina a pri pozostatkoch sv. Gizely. Na svätých omšiach vyprosovali požehnanie nielen pre seba a svojich blízkych, ale aj pre celú Spišskú diecézu. Všetci pútnici si odniesli nezabudnuteľné zážitky, ktorými obohatili svoje vedomosti z histórie, ale predovšetkým pookriali duchovne, za čo pútnici vyslovujú úprimné Pán Boh zaplať duchovnému otcovi i všetkým organizátorom tejto púte.

  Autorka článku: Júlia Štadlerová

 • Monitor 2017 Slovenský jazyk a literatúra -najlepší výsledok v okrese!

  Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl /Testovanie 9-2017/ sa uskutočnilo 5. apríla 2017. Naši tohtoroční deviataci obstáli v Testovaní 9 najlepšie z celého ružomberského okresu, konkrétne zo 17 základných škôl, a to s úspešným výsledkom 71,3 %. Srdečne gratulujeme!

 • "Zober loptu a nie drogy"

  7. júna sa na ZŠ Bystrická cesta konal 3. ročník projektu ,,Zober loptu, nie drogy.“ Účastníkmi boli žiaci a žiačky piatich ZŠ ( Dončova, Černová, Klačno, Bystrická cesta a ZŠ sv. Vincent.)Žiaci si zmerali svoje sily vo futbale, florbale, vybíjanej a streetballe. Naše žiačky získali 1. miesto v streetballe a žiaci 1. miesto vo florbale. Naša škola sa umiestnila v celkovom poradí na krásnom 2. mieste.

  Cieľom podujatia bolo hlavne zúčastniť sa a presvedčiť žiakov o tom, že je lepšie vziať do rúk loptu ako drogy!

 • 31. 5. 2017

  Do galérie Florbal boli pridané fotografie.

 • 31. 5. 2017

  Do galérie Atletika Ok chlapcov a dievčat boli pridané fotografie.

 • Okresné kolo v atletike chlapcov a dievčat

  Posledný májový utorok bol skutočnou oslavou športu. Žiaci a žiačky základných škôl z celého Ružomberského okresu sa stretli na ZŠ Zarevúca, aby si zmerali svoje sily v kráľovnej športu – atletike. Počasie športu naozaj prialo, a tak rekordná účasť sľubovala naozaj napínavé a vyrovnané súboje vo všetkých disciplínach. Žiaci zo ZŠ Sv. Vincenta rozhodne neťahali za kratší koniec a v silnej konkurencii obsadili hneď niekoľko umiestnení na stupňoch víťazov.

                  Miloš Belko ovládol súťaž výškarov a obsadil 1. miesto. Laura Surová v dramatickom finále, pri ktorom tuhla krv v žilách súťaže výškarok, nakoniec zvíťazila a Pavol Naď nedal na najdlhšej trati 1000m  príležitosť súperom a rovnako zvíťazil vo výbornom výkone 3:03. Radosť nám urobili aj Veronika Macková 2. miestom v behu na 300m, Adrián Frič vo vrhu guľou taktiež za 2. miesto a Dominik Migra v skoku do diaľky za 3. miesto.  Hoc naši ostatní žiaci na pódiu pre najlepších nestáli, napriek tomu nesklamali a prezentovali sa výbornými výkonmi. Treba však rešpektovať aj silu a kvalitu našich súperov.

                  ZŠ Sv. Vincenta mala svoje zastúpenie aj v rozhodcovskom zbore. Hod kriketovou loptičkou si bez tradičnej rozhodkyne pani učiteľky Kordíkovej už ani nevieme predstaviť.

  Všetkým zúčastneným ďakujeme za vzornú reprezentáciu a gratulujeme k dosiahnutým výkonom a výsledkom.

 • Konzultačný deň

  V pondelok 22. mája 2017 od 14.00 hod. sa v našej škole uskutoční konzultačný deň. Srdečne Vás pozývame

 • Deň matiek

  16. máj 2017 bol slávnostným dňom na našej škole, oslavovali sme Deň matiek. Žiaci 1. stupňa pripravili pod vedením pani učiteliek pútavý a pestrý program, v ktorom sme pozorovali rozvíjajúce sa talenty našich žiakov. Začali členovia Folklórneho krúžku s lúčnymi hrami párov a žiaci nultého ročníka, ktorí si pripravili tanec myšiek a blahoželania pre mamičky. Prváci si uctili Pannu Máriu nežným baletom, pokračovali básničkami pre mamičky a tancom s anglickou pesničkou. Druháci predviedli básničky, pesničky a pásmo o jarnej lúke. Tretiaci zatancovali brontosaurí tanec. Štvrtáci sa predstavili pásmom básní a moderným tancom.

 • Krajské kolo vo florbale žiakov základných škôl

  Jedným z vrcholov športových súťaží pre žiakov našej školy bolo krajské kolo vo florbale žiakov základných škôl. Našim žiakom sa podarilo vyhrať v silnej konkurencii okresu Ružomberok, čo už samé o sebe bolo veľkým úspechom, ale túžili zabojovať aj o majstrovstvá Slovenska, na ktoré postupoval práve víťaz krajského kola. Celý turnaj sa vyznačoval vysokou kvalitou a vyrovnanosťou všetkých zápasov a postúpiť mohlo prakticky každé družstvo. Naše družstvo napokon prehralo jediný zápas s vysoko disponovanými hráčmi zo ZŠ z Martina, ktorej žiaci pôsobia v športovej hokejovej triede. Napriek tomu bol zápas veľmi vyrovnaný, ale napokon sa preklopil na stranu nášho súpera, ktorý postúpil bez straty jediného bodu z prvého miesta. Našim žiakom treba zložiť poklonu a poďakovať za výkony, ktorými sa počas celej postupovej súťaže prezentovali a vzorne reprezentovali ZŠ Sv. Vincenta. Veľkým pozitívom je začlenenie mladších spolužiakov, ktorí sa medzi staršími harcovníkmi rozhodne nestratili, naopak boli plnohodnotnými členmi tímu a pričinili sa o spoločný úspech. Marek Žačok, Patrik Ondrík dokázali, že sa na nich v budúcnosti môžeme spoľahnúť.

  Výsledok: 1. miesto ZŠ Martin, 2. miesto ZŠ Sv. Vincenta - Ružomberok                                                           3. miesto ZŠ Čadca, 4. miesto ZŠ Dolný Kubín, 5. miesto ZŠ Čadca

 • Liptovské múzeum

  Tretiaci  z našej školy si v stredu a vo štvrtok vyrobili  a vyzdobili krásne gratulačné knihy v Liptovskom múzeu    v Ružomberku.Na budúci týždeň budeme zo studeného porcelánu pre mamičky vyrábať netradičné korále a náhrdelníky či iné ozdoby a zo špagátu vyrobíme zaujímavé dózičky a vázy.

 • Záchranárske súťaže

  V nie veľmi prajnom počasí sa tento uskutočnili hneď dve záchranárske súťaže.

  Ako je už našim zvykom, dňa 3. mája sme sa zapojili do zdravotníckej súťaže mladých záchranárov. Družstvo v zložení Karin Jeleníková, Emília Gejdošová, Ella Kollárová, Alžbeta Lukáčová a Martina Paliderová tentokrát skončilo na výbornom 2. mieste!!! Svoje kvality predviedli na 3 stanovištiach, kde si s ostatnými družstvami postupne zmerali sily vo vedomostnom kvíze, predvedení kardiopulmonárnej resuscitácie a pri ošetrovaní poranených.

  Srdečne gratulujeme!!!

  Naši deviataci si po prvý krát trúfli aj na ťažkú Súťaž mladých záchranárov civilnej ochrany. Súťaží sa vždy v 6. kategóriách. Družstvá postupne absolvujú stanovištia: vedomostný kvíz, orientácia v prírode, civilná obrana, hasenie malých požiarov, streľba zo vzduchovky a ošetrovanie poranení. Družstvo tvorili vždy dvaja chlapci a dve dievčatá. Našu školu reprezentovali Lívia Janteková, Amy Králiková, Miloš Belko a Peter Gerát. V silnej konkurencii nakoniec obsadili pekné 6. miesto.

 • Slávik Slovenska

  V Kine Kultúra v Ružomberku sa 4. mája 2017 stretli milovníci ľudovej piesne na 27. ročníku okresného kola v speve ľudovej piesne Slávik Slovenska. Našu školu reprezentovali víťazi školského kola: Terézia Kostilniková z 2.B, Alžbeta Lukáčová z 5. A a Tomáš Gašpar z 8.A. Žiaci spievali jednu pieseň bez sprievodu hudobného nástroja a jednu so sprievodom akordeónu. Všetci predviedli na javisku precítený pekný spevácky výkon. Ďakujeme im za reprezentáciu našej školy.

   

 • Deň otvorených dverí

  V stredu 3. mája 2017 sa žiaci nultého ročníka a 1. A triedy zúčastnili Dňa otvorených dverí u ružomberských hasičov. Milý pán hasič nás previedol po hasičskej zbrojnici, ukázal nám hasičskú výstroj, ochranné odevy a inú techniku. Nahliadli sme do hasičského auta a predstavovali sme si, že sme hasiči a to najmä vtedy, keď sme uhasili skutočný oheň hasiacimi prístrojmi. Bolo to poučné i zábavné a za príjemné chvíle ružomberským hasičom ďakujeme.

 • Noc čítania Biblie

  Naša škola sa už po 6.krát zapojila do úžasnej akcie NOC ČÍTANIA BIBLIE, ktorá sa uskutočnila 28. - 29. apríla 2017. Zapojilo sa do nej 72 žiakov, pre ktorých pani učiteľky - J. Gabúlová, M. Domiterová, E. Kenderová, B. Gazdová, D. Černinská a sr Belarmína pripravili veľmi bohatý program. Pri technickom zabezpečení, prípravy pohostenia, fotenia a dekorácií pomocnú ruku podali. p.riaditeľka - sr. Angela, pán školník - J. Bajči, Katka Hradská, sr. Dagmar, sr. Karmela a za fotenie vďačíme Janke Taščicovej. Všetkým patrí úprimné Pán Boh zaplať za ich čas, ochotu a otvorené srdce :)

  Noc čítania Biblie sme začali o 15 hodine Korunkou Božieho milosrdenstva. Nasledovala scénka, ktorú si pre účastníkov Noci čítania Biblie pripravili dve deviatačky: Beáta Húšťavová a Nikola Firicová.

  Žiaci sa rozdelili do skupín - podľa ročníkov ( 1. - 4.) a odišli do tried, kde mali pre nich p.učiteľky pripravené čítanie podobenstiev, následne výrobu darčekov a nácvik bibliodrámy. Tesne pre 17 hodinou bolo pohostenie - postarali sa oň rodičia žiakov a škola, na ktorom si ich ratolesti veľmi pochutili. Následne sme sa odobrali do triedy, kde nám žiaci odprezentovali scénky, ktoré si pripravili a šli sme spoločne na svätú omšu do farského kostola. Po svätej omši v škole pokračoval program pre žiakov 4.- 7.ročníka. Títo žiaci v škole nocovali. Po rozdelení do šiestich skupín sa žiaci s p.učiteľkami odobrali do určených tried, kde bolo spoločné agapé - delenie sa s tým, čo si kto priniesol a oboznámenie sa s progranom. O pol deviatej sme sa opäť všetci zišli v 9.A triede, kde sme čakali na živý vstup s rádiom Lumen. Potom nasledovalo šesť stanovíšť, ktoré museli žiaci absolvovať. Skoro pri každom stanoviští získali body za vykonanie úlohy, ktoré sa im zapisovali na súťažnú listinu ( prepisovanie evanjelia podľa Matúša; hádaj na koho, na čo myslím - uhadnutie postavy z Mt; potriediť skutky telesného a duchovného milosrdenstva; podľa súradníc nájsť vo SP daný text z Mt; jedna disciplína bola na počítači z puzzl  poskladať obrázok - výsledný obraz - sv. Matúš a šifrovačka - z nej poskladať správnu odpoveď). Tesne pred pol nocou sme začali pri baterkách čítať Mt evanjelium a vždy jedna skupinka na základe súradníc hľadala poklad po škole. Keď všetci žiaci našli ukrytý poklad, odobrali sme sa do kaplnky, kde sme krátkou modlitbou poďakovali za krásny priebeh Noci čítania Biblie a žiaci sa odobrali na odpočinok.

  Ranný program: budíček 7.15; 7.45 - raňajky; 8.15 - vyhodnotenie a odovzdanie cien. Každý žiak dostal záložku - pamiatku, že sa zúčastnil Noci čítania BIblie; keks, biblickú nálepku/biblickú magnetku a víťazí - pero/ceruzu s biblickým citátom.

  Veríme, že žiaci si odniesli domov len tie najkrajšie a najmilšie zážitky a že sa im Noc čítania Biblie páčila.

  Viac fotiek si môžete pozrieť v sekcii Fotoalbum/šk.rok 2016/2017 - Noc čítania Biblie

  alebo na školskom fb: https://www.facebook.com/zs.vincent.3?pnref=story

   

 • Slávik Slovenska 2017 - školské kolo

  Milovníci ľudovej piesne sa zišli na školskom kole súťaže v speve ľudových piesní Slávik 2017. Žiaci si pripravili svoju obľúbenú pieseň a zaspievali ju bez sprievodu hudobného nástroja. Spev bol veľmi pekný a porota vybrala víťazov v I. a II. kategórii. V I. kategórii zvíťazila Sofia Kováčiková z 2. A, na 2. mieste sa umiestnila Terézia Kostilniková z 2. B, na 3. mieste Lea Kuzmanová z 3. A.
  V II. kategórii zvíťazila Alžbeta Lukáčová z 5. A, na 2. mieste sa umiestnila Emília Gejdošová z 5. A, na 3. mieste Andrej Kostilnik zo 4. B. Víťazom srdečne blahoželáme.

 • Noc čítania Biblie - 28. - 29. apríl 2017

strana:

Novinky

Kontakt

 • ZŠ sv. Vincenta , Ružomberok
  Nám. A. Hlinku 22, 034 01 Ružomberok
 • Riaditeľka: 044/4304746
  Zástupkyňa: 044/4329933
  Ekonómka: 044/4320214

Fotogaléria