Navigácia

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • OZNAM

  Zajtra (29. júna 2017) sv. omšou vo farskom kostole ukončíme školský rok 2016/2017. V piatok 30. júna 2017 máme riaditeľské voľno.
 • Oznam

  Oznamujeme rodičom, že žiaci ZŠ sv. Vincenta v Ružomberku sa stravujú v ŠJ - Školský internát Ružomberok. Prosíme všetkých záujemcov o stravovanie v šk. roku 2017/18, aby vyplnili a odovzdali prihlášku do ŠJ ešte       v mesiaci jún, aby si tak zabezpečili stravovanie hneď od začiatku septembra.

  Prihlášku nájdete na uvedenom linku - www.skolskyinternatrbk.sk/Oznamy/ - , alebo si ju môžete vyzdvihnúť osobne v ŠJ.

 • Koncoročný výlet 7.A triedy

      Tohtoročný koncoročný výlet triedy 7.A do Poľska sme si rozdelili na dve časti a to poznávaciu časť a zábavovú časť. V prvej časti sme navštívili mestečko Zakopané, konkrétne nádherný kostol Matky Božej Fatimskej, ktorý je známy vo svete pod názvom „ Poľská Fatima." Strávili sme tu  chvíľu na sv. omši v poľskom jazyku. Prešli sme sa aj centrom mestečka Zakopaného.

       Druhú časť nášho výletu sme strávili v Rabkolande v zábavnom parku v meste Rabka-Zdroj, kde sa rovnako ako deti, tak aj pani učiteľky vybláznili do sýtosti. Mali sme krásne zážitky.

 • Finalový zápas vo florbale

  V pondelok 12.6.2017 sme odohrali finálový zápas vo florbale. Silnou vôľou a s Božou pomocou sme opäť získali 1. miesto a putovný pohár. Štefan Okál bol vyhlásený ako najlepší brankár, čo potvrdil aj pri nájazdoch - nepustil ani jeden gól. Všetkým športovcom gratulujeme a ďakujeme za snahu a pekný zápas.

 • Pos stopách sv. Martina

   

  Učitelia a priatelia ZŠ sv. Vincenta v Ružomberku ako aj rehoľné sestry z Kongregácie sv. Vincenta putovali po stopách sv. Martina do Maďarska spolu s duchovným otcom vdp. Michalom Pásztorom v dňoch 26. - až 28. mája 2017. Touto púťou si chceli uctiť, ale i pripomenúť život sv. Martina, patróna Spišskej diecézy. Navštívili Svätú horu sv. Martina v Panonhalme, kde je teraz benediktínsky kláštor, gymnázium a Bazilika sv. Martina. Navštívili mnohé mestá, ktoré sa spájajú so životom sv. Martina (napr. Szombathely, v ktorom sa podľa legendy sv. Martin narodil), ale i so životom uhorského kráľa sv. Štefana, jeho manželky sv. Gizely a syna Imricha. Pomodlili sa pri relikviári sv. Martina a pri pozostatkoch sv. Gizely. Na svätých omšiach vyprosovali požehnanie nielen pre seba a svojich blízkych, ale aj pre celú Spišskú diecézu. Všetci pútnici si odniesli nezabudnuteľné zážitky, ktorými obohatili svoje vedomosti z histórie, ale predovšetkým pookriali duchovne, za čo pútnici vyslovujú úprimné Pán Boh zaplať duchovnému otcovi i všetkým organizátorom tejto púte.

  Autorka článku: Júlia Štadlerová

 • Monitor 2017 Slovenský jazyk a literatúra -najlepší výsledok v okrese!

  Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl /Testovanie 9-2017/ sa uskutočnilo 5. apríla 2017. Naši tohtoroční deviataci obstáli v Testovaní 9 najlepšie z celého ružomberského okresu, konkrétne zo 17 základných škôl, a to s úspešným výsledkom 71,3 %. Srdečne gratulujeme!

 • "Zober loptu a nie drogy"

  7. júna sa na ZŠ Bystrická cesta konal 3. ročník projektu ,,Zober loptu, nie drogy.“ Účastníkmi boli žiaci a žiačky piatich ZŠ ( Dončova, Černová, Klačno, Bystrická cesta a ZŠ sv. Vincent.)Žiaci si zmerali svoje sily vo futbale, florbale, vybíjanej a streetballe. Naše žiačky získali 1. miesto v streetballe a žiaci 1. miesto vo florbale. Naša škola sa umiestnila v celkovom poradí na krásnom 2. mieste.

  Cieľom podujatia bolo hlavne zúčastniť sa a presvedčiť žiakov o tom, že je lepšie vziať do rúk loptu ako drogy!

 • 31. 5. 2017

  Do galérie Florbal boli pridané fotografie.

 • 31. 5. 2017

  Do galérie Atletika Ok chlapcov a dievčat boli pridané fotografie.

 • Okresné kolo v atletike chlapcov a dievčat

  Posledný májový utorok bol skutočnou oslavou športu. Žiaci a žiačky základných škôl z celého Ružomberského okresu sa stretli na ZŠ Zarevúca, aby si zmerali svoje sily v kráľovnej športu – atletike. Počasie športu naozaj prialo, a tak rekordná účasť sľubovala naozaj napínavé a vyrovnané súboje vo všetkých disciplínach. Žiaci zo ZŠ Sv. Vincenta rozhodne neťahali za kratší koniec a v silnej konkurencii obsadili hneď niekoľko umiestnení na stupňoch víťazov.

                  Miloš Belko ovládol súťaž výškarov a obsadil 1. miesto. Laura Surová v dramatickom finále, pri ktorom tuhla krv v žilách súťaže výškarok, nakoniec zvíťazila a Pavol Naď nedal na najdlhšej trati 1000m  príležitosť súperom a rovnako zvíťazil vo výbornom výkone 3:03. Radosť nám urobili aj Veronika Macková 2. miestom v behu na 300m, Adrián Frič vo vrhu guľou taktiež za 2. miesto a Dominik Migra v skoku do diaľky za 3. miesto.  Hoc naši ostatní žiaci na pódiu pre najlepších nestáli, napriek tomu nesklamali a prezentovali sa výbornými výkonmi. Treba však rešpektovať aj silu a kvalitu našich súperov.

                  ZŠ Sv. Vincenta mala svoje zastúpenie aj v rozhodcovskom zbore. Hod kriketovou loptičkou si bez tradičnej rozhodkyne pani učiteľky Kordíkovej už ani nevieme predstaviť.

  Všetkým zúčastneným ďakujeme za vzornú reprezentáciu a gratulujeme k dosiahnutým výkonom a výsledkom.

 • Konzultačný deň

  V pondelok 22. mája 2017 od 14.00 hod. sa v našej škole uskutoční konzultačný deň. Srdečne Vás pozývame

 • Deň matiek

  16. máj 2017 bol slávnostným dňom na našej škole, oslavovali sme Deň matiek. Žiaci 1. stupňa pripravili pod vedením pani učiteliek pútavý a pestrý program, v ktorom sme pozorovali rozvíjajúce sa talenty našich žiakov. Začali členovia Folklórneho krúžku s lúčnymi hrami párov a žiaci nultého ročníka, ktorí si pripravili tanec myšiek a blahoželania pre mamičky. Prváci si uctili Pannu Máriu nežným baletom, pokračovali básničkami pre mamičky a tancom s anglickou pesničkou. Druháci predviedli básničky, pesničky a pásmo o jarnej lúke. Tretiaci zatancovali brontosaurí tanec. Štvrtáci sa predstavili pásmom básní a moderným tancom.

 • Krajské kolo vo florbale žiakov základných škôl

  Jedným z vrcholov športových súťaží pre žiakov našej školy bolo krajské kolo vo florbale žiakov základných škôl. Našim žiakom sa podarilo vyhrať v silnej konkurencii okresu Ružomberok, čo už samé o sebe bolo veľkým úspechom, ale túžili zabojovať aj o majstrovstvá Slovenska, na ktoré postupoval práve víťaz krajského kola. Celý turnaj sa vyznačoval vysokou kvalitou a vyrovnanosťou všetkých zápasov a postúpiť mohlo prakticky každé družstvo. Naše družstvo napokon prehralo jediný zápas s vysoko disponovanými hráčmi zo ZŠ z Martina, ktorej žiaci pôsobia v športovej hokejovej triede. Napriek tomu bol zápas veľmi vyrovnaný, ale napokon sa preklopil na stranu nášho súpera, ktorý postúpil bez straty jediného bodu z prvého miesta. Našim žiakom treba zložiť poklonu a poďakovať za výkony, ktorými sa počas celej postupovej súťaže prezentovali a vzorne reprezentovali ZŠ Sv. Vincenta. Veľkým pozitívom je začlenenie mladších spolužiakov, ktorí sa medzi staršími harcovníkmi rozhodne nestratili, naopak boli plnohodnotnými členmi tímu a pričinili sa o spoločný úspech. Marek Žačok, Patrik Ondrík dokázali, že sa na nich v budúcnosti môžeme spoľahnúť.

  Výsledok: 1. miesto ZŠ Martin, 2. miesto ZŠ Sv. Vincenta - Ružomberok                                                           3. miesto ZŠ Čadca, 4. miesto ZŠ Dolný Kubín, 5. miesto ZŠ Čadca

 • Liptovské múzeum

  Tretiaci  z našej školy si v stredu a vo štvrtok vyrobili  a vyzdobili krásne gratulačné knihy v Liptovskom múzeu    v Ružomberku.Na budúci týždeň budeme zo studeného porcelánu pre mamičky vyrábať netradičné korále a náhrdelníky či iné ozdoby a zo špagátu vyrobíme zaujímavé dózičky a vázy.

 • Záchranárske súťaže

  V nie veľmi prajnom počasí sa tento uskutočnili hneď dve záchranárske súťaže.

  Ako je už našim zvykom, dňa 3. mája sme sa zapojili do zdravotníckej súťaže mladých záchranárov. Družstvo v zložení Karin Jeleníková, Emília Gejdošová, Ella Kollárová, Alžbeta Lukáčová a Martina Paliderová tentokrát skončilo na výbornom 2. mieste!!! Svoje kvality predviedli na 3 stanovištiach, kde si s ostatnými družstvami postupne zmerali sily vo vedomostnom kvíze, predvedení kardiopulmonárnej resuscitácie a pri ošetrovaní poranených.

  Srdečne gratulujeme!!!

  Naši deviataci si po prvý krát trúfli aj na ťažkú Súťaž mladých záchranárov civilnej ochrany. Súťaží sa vždy v 6. kategóriách. Družstvá postupne absolvujú stanovištia: vedomostný kvíz, orientácia v prírode, civilná obrana, hasenie malých požiarov, streľba zo vzduchovky a ošetrovanie poranení. Družstvo tvorili vždy dvaja chlapci a dve dievčatá. Našu školu reprezentovali Lívia Janteková, Amy Králiková, Miloš Belko a Peter Gerát. V silnej konkurencii nakoniec obsadili pekné 6. miesto.

 • Slávik Slovenska

  V Kine Kultúra v Ružomberku sa 4. mája 2017 stretli milovníci ľudovej piesne na 27. ročníku okresného kola v speve ľudovej piesne Slávik Slovenska. Našu školu reprezentovali víťazi školského kola: Terézia Kostilniková z 2.B, Alžbeta Lukáčová z 5. A a Tomáš Gašpar z 8.A. Žiaci spievali jednu pieseň bez sprievodu hudobného nástroja a jednu so sprievodom akordeónu. Všetci predviedli na javisku precítený pekný spevácky výkon. Ďakujeme im za reprezentáciu našej školy.

   

 • Deň otvorených dverí

  V stredu 3. mája 2017 sa žiaci nultého ročníka a 1. A triedy zúčastnili Dňa otvorených dverí u ružomberských hasičov. Milý pán hasič nás previedol po hasičskej zbrojnici, ukázal nám hasičskú výstroj, ochranné odevy a inú techniku. Nahliadli sme do hasičského auta a predstavovali sme si, že sme hasiči a to najmä vtedy, keď sme uhasili skutočný oheň hasiacimi prístrojmi. Bolo to poučné i zábavné a za príjemné chvíle ružomberským hasičom ďakujeme.

strana:

Novinky

Kontakt

 • ZŠ sv. Vincenta , Ružomberok
  Nám. A. Hlinku 22, 034 01 Ružomberok
 • Riaditeľka: 044/4304746
  Zástupkyňa: 044/4329933
  Ekonómka: 044/4320214

Fotogaléria