• ZŠ sv. Vincenta , Ružomberok

Statistics

Vitajte na EduPage

Drahí Študenti,

na tejto stránke nájdete Vaše rozvrhy, aktuálne suplovanie a ďalšie užitočné informácie o našej škole. Dúfame, že stránka bude pre Vás užitočná.

Novinky

• Zajtra (29. júna 2017) sv. omšou vo farskom kostole ukončíme školský rok 2016/2017. V piatok 30. júna 2017 m ...
  • Oznamujeme rodičom, že žiaci ZŠ sv. Vincenta v Ružomberku sa stravujú v ŠJ - Školský internát Ružomberok. Prosíme všetkých záujemcov o stravovanie v šk. roku 2017/18, aby vyplnili a odovzdali prihlášku do ŠJ ešte       v mesiaci jún, aby si tak zabezpečili stravovanie hneď od začiatku septembra.

Prihlášku nájdete na uvedenom linku - www.skolskyinternatrbk.sk/Oznamy/ - , alebo si ju môžete vyzdvihnúť osobne v ŠJ.

•     Tohtoročný koncoročný výlet triedy 7.A do Poľska sme si rozdelili na dve časti a to poznávaciu časť a zábavovú časť. V prvej časti sme navštívili mestečko Zakopané, konkrétne nádherný kostol Matky Božej Fatimskej, ktorý je známy vo svete pod názvom „ Poľská Fatima." Strávili sme tu  chvíľu na sv. omši v poľskom jazyku. Prešli sme sa aj centrom mestečka Zakopaného.

Druhú časť nášho výletu sme strávili v Rabkolande v zábavnom parku v meste Rabka-Zdroj, kde sa rovnako ako deti, tak aj pani učiteľky vybláznili do sýtosti. Mali sme krásne zážitky.

• V pondelok 12.6.2017 sme odohrali finálový zápas vo florbale. Silnou vôľou a s Božou pomocou sme opäť získali 1. miesto a putovný pohár. Štefan Okál bol vyhlásený ako najlepší brankár, čo potvrdil aj pri nájazdoch - nepustil ani jeden gól. Všetkým športovcom gratulujeme a ďakujeme za snahu a pekný zápas.

•

Učitelia a priatelia ZŠ sv. Vincenta v Ružomberku ako aj rehoľné sestry z Kongregácie sv. Vincenta putovali po stopách sv. Martina do Maďarska spolu s duchovným otcom vdp. Michalom Pásztorom v dňoch 26. - až 28. mája 2017. Touto púťou si chceli uctiť, ale i pripomenúť život sv. Martina, patróna Spišskej diecézy. Navštívili Svätú horu sv. Martina v Panonhalme, kde je teraz benediktínsky kláštor, gymnázium a Bazilika sv. Martina. Navštívili mnohé mestá, ktoré sa spájajú so životom sv. Martina (napr. Szombathely, v ktorom sa podľa legendy sv. Martin narodil), ale i so životom uhorského kráľa sv. Štefana, jeho manželky sv. Gizely a syna Imricha. Pomodlili sa pri relikviári sv. Martina a pri pozostatkoch sv. Gizely. Na svätých omšiach vyprosovali požehnanie nielen pre seba a svojich blízkych, ale aj pre celú Spišskú diecézu. Všetci pútnici si odniesli nezabudnuteľné zážitky, ktorými obohatili svoje vedomosti z histórie, ale predovšetkým pookriali duchovne, za čo pútnici vyslovujú úprimné Pán Boh zaplať duchovnému otcovi i všetkým organizátorom tejto púte.

• Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl /Testovanie 9-2017/ sa uskutočnilo 5. apríla 2017. Naši tohtoroční deviataci obstáli v Testovaní 9 najlepšie z celého ružomberského okresu, konkrétne zo 17 základných škôl, a to s úspešným výsledkom 71,3 %. Srdečne gratulujeme!

• 7. júna sa na ZŠ Bystrická cesta konal 3. ročník projektu ,,Zober loptu, nie drogy.“ Účastníkmi boli žiaci a žiačky piatich ZŠ ( Dončova, Černová, Klačno, Bystrická cesta a ZŠ sv. Vincent.)Žiaci si zmerali svoje sily vo futbale, florbale, vybíjanej a streetballe. Naše žiačky získali 1. miesto v streetballe a žiaci 1. miesto vo florbale. Naša škola sa umiestnila v celkovom poradí na krásnom 2. mieste.

• 31. 5. 2017

Do galérie Florbal boli pridané fotografie.

Novinky

• ZŠ sv. Vincenta , Ružomberok